12 Mayıs 2018 Cumartesi

Abdullah Avcı, PFDK tarafından 16 maçlık men cezası alan Arda Turan'a sahip çıktı….

ARDA TURAN’A SAHİP ÇIKTI

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı'nın Arda ile ilgili açıklamaları şöyle;

"Arda'nın aldığı ceza ile ilgili hukuksal bir yorum yapmak istemiyorum ama benim elimde büyümüş ve 16 yaşından beri benimle iletişimde olan hayatım boyunca da yanında ve arkasında olacağım birisi. Ne yazık ki ülkemizde yaşanan süreçler yapılan algılar herkesin hataları vardır. Biz sahada oyun ve oyun gücüyle kalmalıyız. Sonuna kadar Arda'nın yanındayız ve ben ömür boyu da böyle olacağım" dedi.

ANTALYA GALİBİYETİNİ ARDA TURAN VE MOSSORA’YA ARMAĞAN EDİYORUZ

Abdullah Avcı, “Ligde geniş alanda top oynayan üçüncü takımı Antalyaspor, 1. takımı biz. İki takımda da düzgün ve yetenekli oyuncular var. Topa sahip olmak koşturmak gibi rakibin konu başlıkları vardı. İlk yarıda iki taçtan ve faulden rakibe verdiğimiz pozisyon vardı” dedi.

 

İkinci yarıda hiç geçiş yemedikleri belirten Avcı, “Emre 38 yaşında bu sene 35. maçını oynadı. Toplam 47 müsabaka oynadık. 9. asistini yaptı. Geçen haftaki özellikle yıpranmadan sonra hem zihinsel hem de cezalı oyuncularımızın olmasından dolayı tekrar hem oyun hem skor olarak ayağa kalkmak ve vazgeçmediğimiz göstermek adına 34. hafta 94. dakikaya kadar oyunun içinde olmak istiyorum. Bunun içinde oyuncularımı tebrik ediyorum.

Özellikle hem arkadaşları için cezalı pozisyona düşen sürecin devam edeceği tahkimde veya disiplin kurulunda çok ilgi alanımın içinde olmayan aşırı cezaların olduğu. Arda ve Mossoro’ya bunu armağan ediyoruz. Oyuncular da aynı şekilde. O duyguları onlarla da paylaşıyoruz. Onların da gönül desteği vardı.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

14 Şubat 2019 Perşembe
Denizlispor'da şok istifa
14 Şubat 2019 Perşembe
Altay seri galibiyetler peşinde