08 Ekim 2017 Pazar

2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde A Milli futbol takımımız İzlanda'ya 3-0 mağlup olarak Dünya Kupası'na katılma şansını kaybetti. Maçın ardından Rıdvan Dilmen milli takımın durumunu yorumladı. Rıdvan Dilmen, maçın 3 gün 3 gece oynanması halinde bile İzlanda'nın Türkiye'yi yeneceğini iddia etti.

3 GÜN 3 GECE OYNANSA İZLANDA BİZİ YENERDİ

Maçın ardından Rıdvan Dilmen, şunları söyledi:


"MAÇ ALLAH'TAN İSTANBUL'DA OYNANMADI"

3 gün, 3 gece uykusuz şekilde oynansa maçta İzlanda Türkiye'yi yine yenerdi... Maç Allah'tan İstanbul'da oynanmadı. Eskişehir seyicisi iyiydi. Çok eleştiren biriyim ama TFF'yi Milli Takım için eleştirmem. Lucescu'yu eleştirmem bir mesaj vermek istedi. 36'sı da bir 17'si de bir dedi ama Türkiye'yi iyi tanıması lazım. Ben demiyorum illa Türk teknik adam olsun diye. Demeçleri gördük hep rakipler. Ben de kim var peki...

"UKRAYNA'YI DİNLEMEKTEN SIKILDIM"

Bu tesadüf olamaz. Ben demiyorum ki illa yerli arkadaşımız olsun. Ancak Lucescu ile biz 3. maçımıza çıktık. 3. maçımızın 2'sini benzer demeçler gördük. Hep rakip üzerinden gittik. Bütün hafta boyunca Ukrayna takımını dinledim ve sıkıldım artık. Sonra Hırvat maçı 3 gün sonra olduğu için ya herro, ya merro maçta skor aldık. 3 gün boyunca Hırvatistan'la ilgili fazla yorumlar yoktu. Ancak Ukrayna maçının anlatılmasından sıkıldım. Yarmolenko, Konoplyanka ve Stepanenko'dan sıkıldım. Evet iyi oyuncular. Bunu biliyoruz. Sen bir de Ukrayna'da çalışmışın. Teşhis tamam. Sen bizi anlat.

"MEHMET TOPAL STOPER OYNAYAMIYOR"

Mehmet Topal stoper oynayamıyor. Mehmet Topal arkasında bir oyuncu ile oynamaya alışmış. 8-0'lık İngiltere hezimetinde ben oynadım. Allah nur içinde yatırsın hocamız, 'Ön direğe atarlar önden aşırırlar, arkadan da öbür uzun atar' dedi. Öyle de attılar zaten. Bizim takımımız 'cüce' bir takım. Nasıl alacağız o oyuncuları? Lucescu anlatıyordur da Caner nasıl alacak o kafa topunu? Vuramaz...

"GÜLE OYNAYA YENDİLER"

Teknik direktör benim takımımın oyuncularını tanımıyor. Tabii ki oynayan oyuncuları oynatmak ister. Seni güle oynaya 3-0 yeniyorlar. 3-0 oldu maç, onlar müsaade etti. Teknik olarak sınıfta kaldık. Ülke olarak şimdi neler yapabiliriz.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

20 Mart 2019 Çarşamba
Manisaspor düştü
20 Mart 2019 Çarşamba
Fenerbahçe'de 6 isim yolcu
20 Mart 2019 Çarşamba
Milli maç öncesi büyük kriz