03 Haziran 2017 Cumartesi

Balıkesirspor’un yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle gelen 2 dönem transfer yasağının ardından şehirdeki sessizliği kırmızı-beyazlı taraftalar bozdu.BALIKESİRSPOR TARAFTARI DESTEK YÜRÜŞÜYÜŞÜ YAPTI

Kulübün sorunlarına şehrin dikkatini çekmek için yürüyüş düzenleyen taraftarlar, “Balkes’i satanı biz de satarız” şeklinde slogan atarak tepkilerini gösterdi.

 TÜİK meydanı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan taraftarlar adına konuşma yapan Yusuf Erdinç Karakullukçu, Balıkesirspor’un ekonomik sorunlar nedeniyle çıkmaza girdiğini ifade ederek, yabancı oyuncuların alacakları nedeniyle FIFA tarafından transfer yasağı konulduğunu hatırlattı.

Bu cezanın ardından yeni sezonda puan silme ve küme düşürme cezalarının da yaşanabileceğini dile getiren Karakullukçu, “Bu tehlike bir an önce atlatılmalı. Kulüpten sorumlu kişilerin yaşananları bir kenardan izlemesini kabul etmiyoruz. Balıkesirspor kaderine ve yalnızlığa terk edilemez. Şehrin dinamikleri Balıkesirspor’a sırtını dönemez” dedi. Yürüyüşe forma ve atkılarıyla katılan çok sayıda Balıkesirspor taraftarı daha sonra meşaleler yakarak Milli Kuvvetler Caddesi’nden Ali Hikmet Paşa Meydanı’na yürüdü. Havai fişeklerin de atıldığı yürüyüşte taraftar grubu Onkolikler, “Balıkesir uyuma, takımına sahip çık”, “Bal-Kes’i satanı biz de satarız” ve “Bakın biz kaç kişiyiz” şeklinde slogan attı.

Balıkesirspor taraftarının gerçekleştirdiği yürüyüş, sosyal medya üzerinden de büyük ilgi görürken, profesyonel liglerde mücadele eden birçok kulübün taraftar grupları da yaptıkları paylaşımlarla kırmızı-beyazlı taraftarlara destek verdi. Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son erdi.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

10 Aralık 2018 Pazartesi
Ersun Yanal Fenerbahçe'de
10 Aralık 2018 Pazartesi
Kasımpaşa'ya Kayserispor dur dedi
10 Aralık 2018 Pazartesi
Ankaragücü-Başakşehir: 0-1
10 Aralık 2018 Pazartesi
Gazişehir Gaziantep-Balıkesirspor: 0-2