08 Nisan 2017 Cumartesi

Marka Futbol ailesinin sevilen kalemlerinden Bolu’da yaşayan ve Boluspor’u çok yakından takip eden, sayın Gürkan Dura, Boluspor’u yazdı. İşte sayın Gürkan Dura'nın kaleminden ''Boluspor’' Yazısı sizlerle..


BİR BAŞKAN BİR TEKNİK ADAM DÜŞÜNÜN !

Haftalar önce kaybedilen puanlar ve kötü gidişat sonunda yerden yere vurulan yönetim ve teknik heyet şimdi yine omuzlarda. Sayın Fuat Çapa yerel basında bazı kesimler tarafından futbol bilgisi ve kariyeri tartışılan ‘’körmü bu adam ,böyle kadro mu kurulur ‘’söylemleri ile yerden yere vurulan bir teknik adam idi.

Bu teknik adamın yerine şimdi kendinizi koyun. Beş hafta boyunca eleştirilip , son üç haftada oynadığınız müsabakalar ile omuzlara çıkın. Acımasızlığın, adaletsizliğin hatta hoşgörüsüzlüğün hat safha da olduğu günler ile bu günü kıyaslayın ! Avrupa arenasında yıllarca teknik adamlık görevi üstlenmiş süper ligde önemli kulüplerde görev almış bir şahsı, bilgisi ile eleştirerek alay konusu haline düşürenlerin ‘’ her şey bitmedi, ben sezon sonunda görürüm’’ duygu ve söylemlerini hisseder ve duyar gibiyiz.

 Kişilerin şahsiyetlerini, özel yaşamları ile geçmişlerini irdelemek , kendinizi kaf dağında görüp her şeyi bilmiş bir tavır ile acımasızca eleştirmek, başarısız olmalarını bir çıkar haline dönüştürmek maalesef ülke futbol kamuoyunda ve basınında yıllardır var. Ancak bu insanların ilerleyen zamanlarda yaptığı iyi ve olumlu işler eleştirilere ve eleştirenlere verdiği en güzel cevap olsa gerek.

Başkanlık yaptığı her dönemde mutlaka süper lig hedefinin içinde olan Sayın Necip Çarıkçı. Camianın ve yerel basının belirli bir kesiminin abartılı eleştirilerini soğuk kanlılık ile izleyen, hatta ve hatta ‘’ hocayı gönderemez ,ağır tazminat koşulları var ’’ dedikodularını bir kenara bırakıp, hocanın ve takımın üstüne düşen görevi sabırsızlık ile yerine getirmesini bekleyen bi r başkan. Bu başkan ki geldiği her dönemde takıma, camiaya heyecan katan, hedefe sabır ile giden bir başkan. Kulüpte oyuncularını ayrı bir sevinç ve ruh hali ile karşılayarak ’’ İnşallah şampiyon olacağız’’ cümleleri ile kararlılığını, inancını, samimiyetini hiçbir kibirlilik duygusu olmadan onları tek tek öperek kutlayan bir adam düşünün, yada bırakın düşünmeyi bizzat gözleriniz ile görün Sayın Necip Çarıkçıyı derim, saygılar sunarım.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

14 Şubat 2019 Perşembe
Denizlispor'da şok istifa
14 Şubat 2019 Perşembe
Altay seri galibiyetler peşinde