08 Mayıs 2016 Pazar

Eskişehirspor'u çok yakından takip eden Eskişehirspor sevdalısı sayın Elif Demirel, Eskişehirspor'un maçlarını sizler için özel mercek altına alıyor. Eskişehirspor sevdalısı sayın Elif Demirel, Eskişehirspor'u yazıyor. Eskişehirspor sevdalısı sayın Elif Demirel'in kaleminden ’’Boffin Varsa Umut Var’’ (Gaziantepspor-Eskişehirspor) maç yazısı sizlerle...BOFFEN VARSA UMUT VAR

 

Yine maçın kahramanı RUUD BOFFEN peki takımı kurtarmaya tek başına  BOFFİN'in gücü yetecekmi ?

 

Zor günler kısa kalan zamanlar evet umudun azaldığı kader maçlarından birinde renktaşımız olan GAZİANTEP deplasmanındaydık iki takım içinde önemi büyük maçta sonuç  1-1 olunca puanlar paylaşıldı bize pek yaramadı bu sonuç ama rakip nefes aldı.

 

Günlerdir stres üzerine stres yaşadığımız umudu her hafta bir sonraki haftaya taşıdığımız günlerden birini daha geride bıraktık her ne kadar hesaplarımızda 3 puan almak olsada 1 puanla razı olduk evet erken yediğimiz golle 1-0 geriye düştük ve dengeler biraz bozuldu pozisyon bulsakta gole çeviremeyince ilk devreyi 1-0 geride bitirdik 2.yarı değişilklikle başladı ENGİN BEKDEMİR oyundan çıkarken yerine MURAT UÇAR dahil oldu sonrasında 52.dakikada penaltı kazandık ve NADİR ÇİFTÇİ'nin golüyle 1-1'e getirdik maç böyle devam ederken dakikalar 90 'ı gösterdi ve bu defa rakip  penaltı kazandı işte o an hepimiz için herşey bitti bitiyor derken RUUD BOFFEN Müthiş kurtarışıyla hayır henüz  hiç birşey bitmedi dercesine topun başına geçen EMRE NEFİZ'in vuruşunu gole çevirmesine izin vermedi ve umuda yolculuğa imzasını attı kalecimizi tekrar kutluyoruz başarısından özverisinden dolayı ..

 

Maç sonu hocamız SAMET AYBABA ise oyunu kontrol etmek istediklerini ancak yedikleri gol nedeniyle takımın dengesinin bozulduğunu vurguladı.

Golden sonra birkaç hata yapmalarına rağmen daha sonra kontrolü ele aldıklarını söyleyen AYBABA 

"Bizim için çok önemli bir maçtı. Bir puan hakkımız var diye düşünüyorduk, onu da burada kurtarmış olduk. Bundan sonraki maçlarımızı kazanarak ligde kalmak istiyoruz. Çok mücadele ettik, çok geriden geldik, inanılmaz stresli günler yaşadık. Bu kadar mücadele veren takıma ALLAH'da yardım ediyor. En son penaltıyı kurtarmasaydık, çok farklı bir şekilde dönerdik."dedi..

 

Tabiki maçdan önce yaşadığımız problemlerde vardı deplasmana gitmek takımını yalnız bırakmamak için zor şartlarda hazırlanan 1000'e yakın taraftarımızın güvenlik nedeni ile deplasmana alınmama kararı ile morellerin alt üst olduğu bir gün yaşadık her ne kadar birileri üzerine alınıp sahiplensede bu yasağın kalkmasında büyük ESKİŞEHİRSPOR taraftarının sosyal medyada sesini duyurması ayrıca  yerel ve ulusal spor kanallarının konuya yer vermesinde büyük pay vardı ve bu yasak kalktı tabi taraftarda yollara düştü sevdasının peşinden birde 3 puanı alsaydık süper olacaktı bize destek olan tüm herkese teşekkür ediyoruz..

 

Artık gözler ESES'imizin ATATÜRK STADYUM'unda oynayacağı son maçta sezonun içerdeki son maçında BAŞAKŞEHİR takımını konuk edeceğiz bu maçta tüm taraftarımızı ATATÜRK STADYUM'una davet ediyoruz hem kader maçı hem ESKİŞEHİR ATATÜRK'deki son maçımız olacak inşallah sonuç istediğimiz gibi olur ve son hafta başkente göç başlar 34.hafta bizim zafer haftamız olur.. 


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi