08 Ekim 2018 Pazartesi

DOĞRU KOMUTANLIK

Sinan’ın ceza sahası içinde ilk net pozisyonuna Maicon’un santrfor olarak oyuna girmesinden 1 dakika sonra girmesi bir tesadüf değil kuşkusuz. Galatasaray yüzde 70’lere yaklaşan bir topa sahip olmayla rakibe kaleyi bulan şut imkânı tanımadan oynuyordu. Ama net gol pozisyonu bulamıyordu. Pivot santrfor ihtiyacı açıktı. Elde olmayınca icat gerekiyordu. Oyundan çıkan Belhanda’nın önünde Sinan, Rodrigues, Onyekuru, iki kanatta Ömer ve Mariano varken oyunu organize edememesini yetersizliğinden mi oyunun iyi çizilmemesinde mi kaynaklanıyor? Tartışmaya açık. Ancak Terim’in hamleleri değil... Donk’un Maicon’un yanına 2. santrfor olarak oyuna girip maçı alması doğru komutanlık. Sezonun flaş takımı Antalya’nın, bu yorgun ve bunca risk alan rakibine karşı son saniye karambolü dışında pozisyon bulamadan maçı bitimesiyse yetersizlik.

 

Gecenin sorusu

Antalya kazansa an itibarıyla liderdi. İsabetli şut atamadan maçı bitirmeleri Galatasaray’ın savunma sorunlarının azaldığı anlamına mı gelir yoksa Antalya’nın yetersizliğine mi yorulur?

 

Maçın starı

 

Santrfor olarak oyuna girip maçı alan stoper/defansif orta sahaysanız maçın yıldızı ya siz olursunuz ya da sizi oraya o görevle gönderen... Heyecansız ve durgun maça Terim’in iki uzun savunmacıyı santrfora yollaması damga vurdu. Donk ya da Terim siz karar verin.

 

Maçın olayı

 

Muslera’nın maçın başında ceza sahası dışında Maicon’a yaptığı müdahaleyi Cüneyt Çakır göremedi. Peki VAR niye müdahale etmedi? Muhtemelen pozisyonun sarı kart gerektirdiğine karar verdiler. Sarı kartlara müdahele etme hakları olmadığı için uyarıda bulunmadılar. Herhalde!

 

Kısa mesaj

 

Sorun deplasman sorunu değil...

 

1- Kapalı savunmaları açma sorunu.

 

2- Set oyunu organize edememek...

Mehmet Demirkol: Aman Ersun Yanal'ı asla getirmeyin


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Mayıs 2019 Cumartesi
Çorumspor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Ergene Velimeşespor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Vanspor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Başakşehir ilk transferini yaptı