08 Aralık 2013 Pazar

DÜĞÜNDE KALABALIK TAZİYE'DE YALNIZ !

Türkiye,sözüm ona spor ülkesi (!) takımlar hep ama hep aynı ! Destekçileri futbolseverler değil aslında.Hepsi kendi derdinde.Günü kurtarmaya bakıyor ! Transferler,yönetimler kim tarafından seçiliyor ? Kim oluşturuyor yönetim listesini ? Şehrin üst rütbelileri tabii ki ! Uygun görüyor ve oluşturuyor listeyi ! Neye göre ? Futbolla ilgisine-alakasına mı bakılıyor ? Yok canım ne ilgisi,iş adamı ve zengin olması yeterli !

Transferler neye göre yapılıyor ? Yönetim futboldan anlamıyor ya,soruyor soruşturuyor.Herkes çıkar peşinde ! Tanıdığı,samimi olduğu futbolcuyu arıyor,"burada para çok gel günümüzü gün edelim" Futbolcu ne yapsın ? Sıkıntılı günler geçirip yorulup para alamayacağına,gelir parasını alır yorulmasada olur ! Milli takım noldu deniliyor sonra.Herkes para peşinde,kim düşünür milli takımı ? Neyse gelgelelim gündeme.Gündem yerel seçimler,1ay öncesine kadar boş yer kalmayan PROTOKOL tribünü şimdi bomboş ! Neden acaba ? Protokol,takım için değerli iş-güç sahibi bir yığın insan ! Taraftar grupları ne için destekliyor takımları ? Günümüzde büyük takımlar (!) mahkemelik oluyor! Nedeni "tehdit ile bilet alıp karaborsada satmak" !

Nerede kaldı taraftarlık ? Tarafar,takımların sırtından geçinen insanlar mıdır ? Yoksa,takımlarına destek vererek takımlarını başarıya ulaştırmaya çalışan insanlar mıdır ? Kararı siz verin ! Düğün olur bazen ! Herkesin işine gelen şekilde devam ederse düğün devam eder ve düğün devam ettikçe kalabalık artar ! Kalabalık dediğime bakmayın takım zaten iyi bizi de görsünler açıklama felan yapalım saygınlık kazanalım diye gelirler ! Ama adam gibi adam biri çıkıp bunlara engel olursa taziye haline dönüşür ! Gelir o adam gibi adam futbol takımı burası basamak değil der. Taziye haline dönüşen takımlar önce o engel olanı göndermeye çalışılır,gitmezse kalabalık azalır menfaat doğrultusunda verilen destekte kesilir.Takım kendi haline bırakılır mı ? Tabii ki hayır ! Olur mu hiç,olmaz ! Sonra nasıl geçinecekler tribün liderleri,nasıl saygınlık kazanacaklar protokol tribünü üyeleri ?


Takımın başarısız olması için elinden geleni yaparlar TARAFTARLAR (!) Taraftar demek yanlış olur galiba,seyirciler demek daha doğru olur.Taziye oldu ya takımda,geçinemiyorlar ya başlar şikayetler ! Basın,takımdan saygınlık kazanamayan önemli iş adamlarını ve devlet adamlarının emri ile başlarlar saldırıya."Biz saygınlık kazanamıyorsak takım de neymiş ? " derler ! Aslında futboldan da anlamazlar.Gelirler yönetirler (!) başarılı ise ''biz yaptık" başarısız ise açıklama yapmaktan kaçarlar ! Takım borca mı girdi,durum kötüye mı gidiyor,ne yapalım ? Hadi istifa edelim ! Bizden bu kadar,derler ve giderler ! Sonra başkaları gelir takımı borçtan kurtaramaz,eskileri suçlayamaz ! Saygın insanlar ya belki işi düşer niye suçlasın ki ? Takım taziyeye devam eder,el etek çekilir düştükce düşer,ve manşet atılır ! ...

YILLIK ÇINARIMIZ AMATÖR LİGDE ! Suç aranır mı ? Yok canım düşmüşse düşmüş ne yapalım.Başka saygın kişiler gelir tekrar çıkarır bir ara bizim işimiz var ! Alınacak ihalaler,seçimler var ! Bu sırada geçinen geçinir ihalesini alan alır, seçimler kazanılır.Olan futbolumuza olur geriler geriler dibe batar ! Sonra neden başarısız oluyoruz,sizce ? Ben yazdım siz okudunuz teşekkürler.Ama ülkemizin artık o adam gibi adamlara ihtiyacı var !

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

18 Temmuz 2017 Salı
AHMET ŞAN ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR
18 Temmuz 2017 Salı
BYLOCK KULLANAN KALECİ TUTUKLANDI
18 Temmuz 2017 Salı
Fenerbahçe Fifa'ya Başvurdu