09 Mart 2018 Cuma

Play-Off yolunda emin adımlarla ilerleyen Elazığspor yeni bir kriz daha yaşanmaya başladı.

ELAZIĞSPOR BAŞKANLARININDAN ZEHİR ZEMBELEK SÖZLER

Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve Mali İşlerden Sorumlu 2.Başkan Karahan Çelik bugün basın toplantısı düzenleyerek içlerini boşalttılar.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.  


KARATAŞ/ “Takımın hedefine gitmesi böyle basit sebeplerle engelleniyor”

Basın toplantısında ilk olarak konuşan Başkanımız Sedat Karataş, Yaklaşık 5 gündür tesislerde ve stadyumda elektriklerin kesik olduğu belirterek, şunları söyledi:

“Bir mahallede bir ölü olursa tüm mahalle o ölüyü kaldırır. Burası bizim babamızın dükkânı değil. Türkiye’de TFF birinciliğinde hiçbir kulüp yönetimin başaramadığı borç yükünde kurtulduk. Bir şeyler iyiye gitmeye başlayınca bu tür şeyler kulübün başına geliyor. Yine Rizespor maçında AKSA tarafından elektrik kesilmişti. Takımın hedefine gitmesi böyle basit sebeplerle engelleniyor.

Elimizde olan bilgi belgeleri şimdilik açıklamıyoruz

Elazığspor kulübünü zarar görmemesi adına yine kızılcık şerbeti içtik diyoruz. Elimizde olan bilgi belgeleri şimdilik açıklamıyoruz. Valimizle görüştüğümüzde her seferinde Ankara’da Elazığspor’a engel olunuyor diyor. Bunun Elazığ kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Elazığspor hainleri düşmanlık güdenler varsa bunu vatandaşın bilmesi gerekir. Takdiri de kamuoyuna bırakırız”

Elektrikten dolayı belki yarın maç oynanamayabilir

“Yazıklar olsun bu şehrin marka değerine. Yediğiniz ekmek sizi kör etsin. Bunun hesabını bu millet yeri geldiği zaman sorar. Elektrikten dolayı belki yarın maç oynanamayabilir. AKSA bir günlüğüne dahi olsa stadyumun elektriğini açmayı reddetmiş. Bu şehrin insanları bu olanlara göz yummayacaktır. Bugün her şeye rağmen şunu söylemek istiyoruz. Bu yönetim bu kadar büyük borcun ödenmesinde büyük emek sarf ettik.

Avucumuzu açıp para istemedik

Şehrin ileri gelenlerinde avucumuzu açıp para istemedik. Hep proje sunduk. Sunduğumuz projeler yolsuzluk içermeyen projeler. Gayet mantıklı projeler. Projelerimiz gayet mantıklı makul karşılandı. Bunu hallederiz diye bizi avuttular. Geçen hafta da bir proje sunmuştuk bunda da yine şehrin bir takım siyasileri isimleri biz de mevcut. Hiçbir projemize destek verilmedi. Önceleri olumlu yanıt verildi. Takım kaptanımıza valilik ziyaretinde sözler verildi. Elâzığ valiliğinden hiç destek alamadık. Sözde destek aldık.

Bugün destek olunmayacaksa ne zaman destek verecekler?

Elektriğin açılması yönetimin değil şehrin ayıbıdır. Futbolcularımız bu ligin en karakterli futbolcuları. Maçlara çıkarmaya zorlanıyoruz. Fikstürü en avantajlı takım iken süper lige çıkması ihtimal olan bir takım eğer bugün destek olunmayacak ise ne zaman destek verecekler. Bugün elektriklerimiz kesikse futbolcularımız moral bozukluğundan dolayı antrenmana çıkamıyorsa ne zaman destek verecekler Ahirette mi destek verecekler? Elazığspor bizim malımız değildir. Bu takımın bir sahibi varsa Elazığsporu sevenlerdir. Onlar bizi hiç yalnız bırakmadılar. Hep destek verdiler. Yarın ki maçta da Elazığspor’un gerçek sahibinin kim olduğunu göstereceklerdir.

Elazığspor’a destek vermesi gereken firmalardan hiçbir destek görmedik. Elazığ’ın ciğerini söken fabrikalardan yardım alamadık. Yardım yardım diyorsunuz başkan siz orada ne yapıyorsunuz derseniz salavat kuvvete bağlıdır. Bizim şahsi olarak gücümüz tükendi. İstifa gerçekleşmeyecek takımı sahipsiz bırakmayacağız ancak bu sahipsizlik bizi bu açıklama yapmaya bıraktı.

Bir elektriği dahi açamayacak kadar aciz duruma düşüldü

Bu sahipsizliği ben Elazığ yöneticilerine yakıştıramadım. Bir elektriği dahi açamayacak kadar aciz duruma düşüldü. Biz elimizden geleni yaptık sezon sonuna kadarda yapacağız. Yaşanana olumsuzlukları da kamuoyuna anlatacağız. Kellemizde gitse gerçekleri anlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Yarın çok önemli bir maçımız var. Gazişehir ile. Ara sezonda bile üst olan bir takım ben tüm Elazığlıları bu maça bekliyorum. Elazığ’da büyük bir birliktelik olur.


ÇELİK/ “Elazığspor’u hak ettiği yere taşımak için görevimizi bırakmadık devam ettik”


2. Başkan Karahan Çelik ise elektrik kesintisinden dolayı yarın ki maçın oynanmama riskinin bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:

Futbol anlamında başarılı günler ama yönetimsel maddi açıdan sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bunları çok dile getirmemeye çalıştık. Sezonun başında daha yüksek hedefle sezona başladık. Şu anda da o hedefimize emin adımlarla sportif açıdan ilerlediğimizi düşünüyoruz. Ligde önemli sıradayız. Bu hedefe yürürken camiamızı sürekli sorunlarla sıkıntılarla meşgul etmemek futbolcularımızın moral motivasyonunu düşürmemek için sizlerle sıkıntılarımızı görüşmek istedik.

FİFA dosyalar ile uğraştık bugüne kadar geldik

Bazı problemlerle başladık sezona. Bizlerin siyasi hayatımızda önemli dönüm noktaları oldu. Kulübümüzde önemli sıkıntılar yaşadı. Elazığspor’u hak ettiği yere taşımak için görevimizi bırakmadık devam ettik bu süreçte maddi sıkıntılarla FİFA dosyalar ile uğraştık bugüne kadar geldik. Bugüne gelene kadar Osman başkanın, Sedat başkanın belediye başkanımızın destekleri şahsi girişimlerle bu noktaya geldik.

Hem geçen hem bu yıl yaşadığımız krizler bizi yönetim anlamında öyle bir noktaya getirdi ki şampiyonluk işitiyorsak şehirde birlik beraberlik vurgusu olması gerekir dedik. Buna rağmen bu kulübe sahip çıkan birkaç arkadaş ve taraftar dışında kimse olmuyor.

Yarın ki karşılaşmanın oynanmama riski var

Yarın önemli bir maçımız var. Bu önemli maç öncesinde hafta maçında daha önce olduğu gibi şehrimizde hizmet veren elektrik dağıtım şirketi kurumumuzun tesislerimizin stadımızın elektriklerini kesti. Jeneratörlerle kulüp tesislerimizi aydınlatarak futbolcularımızı kamp yaptırmaya antrenman yaptırmaya çalışıyoruz. Stadın da elektriği yok. Yarın ki karşılaşmanın oynanmama riski var. Bu sorun sık sık gündeme geliyor. Bir elektrik borcunu ödeyemiyor musunuz diye soranlar olacaktır. Bizim kulübümüz 100 milyonluk bir borcunu ödedi. Kulübün kapanması an meselesi iken Play-Off oynayan bir kulüp haline getirmiş bir kulüpten bahsediyoruz
 
Borç kapatma iddiasıyla gelmedik. Benim ailemin Sedat başkanımızın, yönetim kurulu üyelerimizin milyon dolarları yok. Holding sahipleri değiliz. Belediye başkanımızın 2 yılda sunmuş olduğu imkânlar doğrultusunda bu borcu yüzde 90 oranında azalttık.

Geldiğimiz noktada hemen hiçbir idareci yöneticiden ufak bir destek alamıyoruz. Elektrik borcu 3 – 4 ay öncede olmuştu aksa dağıtım AŞ ile bir protokol yapıldı. Çok yüksek oranda taksit oranları koyuldu. O dönem elektriklerimiz yine kesikti ilk taksitleri ödedik. Son taksitimizi ödeyemedik. Bundan dolayı şuanda elektriğimiz kesildi. Bu sorunu ilimiz valisine milletvekillerimize, belediye başkanımıza ilettik. 4 – 5 gündür problemi çözmek için girişimlerde bulunuyoruz. Maç arifesindeyiz bir sonuç alamadık. Yarın maç saatinde elektriklerin açılması konusunda sonuç alamadık.

Maddi sorun elektrik borcunun ödenmesi ile bitmiyor

Maddi sorun elektrik borcunun ödenmesi ile bitmiyor. Transfer tahtamız kapalı olmasına rağmen bu transfer tahtasını açmak için şahsi imkânlarımızla belediye başkanımızın desteği ile bir şekilde transfer tahtası açtık. Ciddi ödemeler yaptık. Futbolcu arkadaşlarımız Ümraniye maçına 3 prim alacak ile çıktılar. Onları da ödeyemedik.

Bu hafta kendilerine prim ödeyeceğimizi söyledik. Ama Cuma günü itibariyle bize de verilen sözler yerine getirilmediği için ödemeyi gerçekleştiremedik. Takım kaptanımız takımla konuştu antrenmana çıktılar antrenmanı yaptılar. Elektrikten dolayı maç oynanırsa elinden geleni yapacaklalar. Terlerinin son damlasına kadar akıtacaklar. Önemli olan bu değil önemli olan Elazığspor’un gelmiş olduğu nokta.

Önünde hiçbir bütçesi olmayan, nereden geleceğini bilmeyeceğimiz kaynaklarla bu işe girdik kulübü bu noktaya getirdik. Kulübün, 20 milyon gibi bir borcu kalmış durumda. Bazı desteklerle süper lige çıkma ihtimalimiz yüksek. Buna rağmen destek alamıyoruz. Sanki biz burada farklı dünyada yaşıyoruz.

Sanki biz babamızın mirasını yönetiyormuşuz gibi muamele ediliyor

Sanki biz babamızın mirasını yönetiyormuşuz gibi muamele ediliyor. Sanki burası Sedat Karataş’ın, Karahan Çelik’in babasının malı. Hiç müdahalede bulunmadan muamele görüyoruz. Elazığspor bu şehrin en büyük marka değeri ise bir şekilde Elazığspor üzerinden herkesin ortak paydada buluşup destek vermesi gerekiyor. Valimize bir çok proje sunduk. Destek vereceğini ifade etti. Her seferinde destek sözü verdi. Son noktaya geldiğimizde bize sunmuş olduğu sebep Ankara’dan baskı var, siyasilerden baskı var o yüzden yapamıyorum. Elim ayağım bağlı diyor.

Siyasiler neden Elazığspor’a engelleme noktasında birleşiyor?

Siyasiler neden Elazığspor’a engelleme noktasında birleşiyor. Bu Elazığ’a ihanet midir hizmet midir? İnsanların bizimle şahsi problemleri varsa mertçe açıkça bizim şahsi problemlerimiz var Elazığspor’u seviyoruz, siz oradan ayrılın Elazığspor’a destek vereceğiz desinler biz hemen ayrılalım. Biz Elazığspor’a zarar verdiğimizi görürsek anında ayrılırız. Hem bunu demeyeceksiniz hem de bize gelen destekleri engellemek için elinizden geleni yapacaksınız.

Allah bize düşmanın dahi merdini versin

Allah bize düşmanın dahi merdini versin. Elazığ’ın bütün idarecilerini, siyasileri göreve davet ediyorum. Bunlarla ilgili  araştırma yapılsın kimlikleri Elazığ kamuoyuna söylensin. Belediye başkanımızı, Valimizi, milletvekillerimizi Elazığspor’un yanında olmaya davet ediyorum birileri engel olmaya çalışırsa lütfen kamuoyuna açıklasınlar. Elâzığ’a hizmet ediyorlarsa bu asıl görevleridir.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi