29 Eylül 2017 Cuma

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu...

F.BAHÇE’DEN BEŞİKTAŞ PATLAMASI

Mosturoğlu'nun açıklamaları şöyle;

Biz bu tip durumlarda futbolcuların teknik adamların konuşmalarını istiyoruz. Fenerbahçe derbide bileğinin hakkıyla kazandı, o maçı hak ettik. Fikret Orman'Efendi Beşiktaş, Efendi Beşiktaş' diye konuşuyorsa bu uygun olmaz. Bu bir sıfattır, insanların sizin için bunları söylemesi gerekir.

Beşiktaş eğer derbiye Pepe, Medel ve Oğuzhan ile futbol oynamaya çıksaydı ortam yine gerilmezdi. Valbuena'dan çalım yiyen, Quaresma'yı tekme atmaya getiren sebep nedir?DURMUŞ BİR POZİSYONA 'ATILMIŞ GOL' DİYORLAR
 

Sayın Orman, Fenerbahçe maçında kötü görüntü olduğunu söyledi. Futbolda dün yoktur bugün vardır sözünü hatırlıyorum. Geçen sezon Hasan Çetinkaya'nın kafasının nerede yarıldığını görmedi herhalde? Şenol Güneş'in futbolcumuzun boğazını sıktığını, Leipzig maçında toplu halde küfürler edildiğini de görmedi mi? Söylenecek tek doğru 77. dakikadaki ofsayt pozisyonudur. Hakem ofsayt gerekçesiyle maçı mı durdurdu, yoksa gol mü iptal edildi? Pozisyonu tekrar tekrar izledim. Durmuş bir pozisyonda atılmış gol hakem hatasıysa Fikret Orman farklı bir maç izlemiş demektir. Alnımızın teriyle galibiyet aldık, bu açıklamalar bunun önüne geçemeyecektir.
 

12 yıldır ezeli rakiplerimiz bizi burada yenemiyor. Her Fenerbahçe maçında bunların olmasını anlayamıyorum. Fikret Orman, her konuşmasında 'Bizim futbolcularımız çok ahlaklı vs' diyor. Bunları söylerken diğer 17 kulübü rencide ediyor. Rakibe de saygı duymak lazım. Fikret Orman da bildiğim kadarıya 65 yaşlarında. Artık olgunluğunu geçmiş, yaşlı olmuş.

 

DİĞER 17 KULÜBÜ RENCİDE EDİYOR
 

12 yıldır ezeli rakiplerimiz bizi burada yenemiyor. Her Fenerbahçe maçında bunların olmasını anlayamıyorum. Fikret Orman, her konuşmasında 'Bizim futbolcularımız çok ahlaklı vs' diyor. Bunları söylerken diğer 17 kulübü rencide ediyor. Rakibe de saygı duymak lazım. Fikret Orman da bildiğim kadarıya 65 yaşlarında. Artık olgunluğunu geçmiş, yaşlı olmuş.

 

CANER'İ 'FİŞEK' YAPAN FENERBAHÇE'DİR
 

Mahmut ağabey de bugün olsa aynı şekilde konuşmaz. Bu kulübe mensup tüm futbolcuların iyi gününde kötü gününde Fenerbahçe, diğer kulüplerde olduğu gibi arkasında durmuştur. Bu yöneticiliğin gereğidir. Bu camiadan ayrılan bir futbolcunun yeni camiasına yaranmak için çirkin davranışlarda bulunması kabul edilemez. Tüm kulüplerde aile ortamı vardır. Caner maçtan evvel Beşiktaş taraftarına saygı gösterisi yaptı. Tribünlerin önünde eğildi. Yeri değildi. Caner'i fişek yapan Fenerbahçe'dir. Bence sorunluydu, kimse de buna değinmedi.60 MİLYON DOLARLIK KREDİNİN ÇEKİLMESİ
 

Başkan, 100 milyon dolar kullanılabilir limit olduğunu söyledi. Bu para yakın dönem borçların yapılandırılmasında kullanılacak. Aynı krediyi Beşiktaş da çekmişti. Başkan, kulübün futbolcu almak için kaynak sıkıntısı yaşanmayacağını söylemişti.

Aleyhimize olan hatalarda 'Fenerbahçe kötü futbol oynuyor' gibisinden açıklamalar vardı. Bu geçen sezondan bu yana devam ediyor. Bir kulübün lehine ve aleyhine sistematik hata yapan kişilerin futbolda yeri yoktur. Maçtan maça takımdan takıma değişiyorsa sorun vardır. 
 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
 

Lig yarışında diğer takımların görmezden gelindiğini gösteren şeyler var. Ali Palabıyık ile yapılacak her türlü hamlenin takipçisiyiz. Sırf Fenerbahçe maçında hata yaptı diye hakem dinlendirilmeyecektir. Maçtan maça değişiklik olmaz, standart vardır.
 

CANER'İN KAMENİ CENK İLE İLGİLENİRKEN TOPU KALEYE VURMASI
 

Bilerek yapılmışsa tabi ki yanlış. Hakemi duymadım diyebilir. Bunlar da makine değil insan. Olabilir bunlar. Mutlaka kendi söyleyecekleri vardır. 
 

'İSPATLASINLAR, İSTİFA EDERİZ'
 

Fikret Orman yöneticilerimize küfredildi diyor. Varsa böyle bir durum, gereğini yapacağız. Seramoniye çıkan çocukların bizim tarafımızdan yönlendirildiğini söylüyor. İçimizde birinin bu çocuklara konuyla ilgili bir telkinde bulunduğumuzu söylesin, ispat etsin. Hepimiz istifa ederiz, bu şerefsizlik olur. 
 

Atatürk'ün de toplumsal yaşamımıza etki eden sözleri var kibirle ilgili. Devlet için söylenmiş bir şey ama sosyal hayat için de kullanılır:
 

"Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhin de bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin." 
 

VİDEO HAKEM GÖNDERMESİ

 

Video hakem olsaydı Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı bu kadar (15) olmazdı. İnşallah bu uygulama gelir.


 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

14 Şubat 2019 Perşembe
Denizlispor'da şok istifa
14 Şubat 2019 Perşembe
Altay seri galibiyetler peşinde