21 Ekim 2018 Pazar

FORMAYI ‘’HAKTAN DEĞİL ‘’ HÂK EDEN GİYMELİDİR !

Ligin dokuzuncu haftasında Balıkesir de müsabakanın başlama vuruşundan önce ilk on birler açıklandığında kadroya bir süre tepkisizce baktım.

 İlk on bir de Ümit Kurt , Diaara, Özgürcan, Melih’i tercih etmeyen Sait hoca, tercihini Danıle Dımov , Berkay Dabanlı , Etondouı ve İ.Haktan Odabaşın dan yana kullanması , ilk yarı skor’u ve oyunu daraltmasına yol açmıştır.

Boluspor’un haftalardır gol yükünü çeken Melih, Özgürcan ve Ümit Kurt kadroda yer almazken Boluspor’un Gençlerbirliği müsabakasına bilendiği gözlerden kaçmamıştır. Ancak Gençlerbirliği müsabakasının önemini artıracak sonucun Balıkesirspor dan alınacak bir galibiyet ile perçinleşeceği, bu müsabakadaki kadro yapısına göre atlanmış göz ardı edilmiştir.

İlk yarı acemice hatalar yapan topa önde basamayan ileri uçta ve kanatlarda hiç bir etkili top kullanamayan bir Boluspor izledik. Eğer ki müsabakanın ilk yarısında skor bir sıfır aleyhimize dönmüş olsa idi , kapanan bir Balıkesirspor karşısında bu müsabakadan üç puan çıkarmak hâyâl olurdu.

Etonduı’nin bu hali ile Özgürcan dan forma kapma şansı’nın bir hayli düşük olduğunu belirtmek isterim. Tabiki futbol bir taktik ve strateji oyunudur , ancak taktik ve strateji doğru oyuncu ve oyun ile oynanır. Ekibimizde hâlâ takıma ayak uyduramayan mantalite ve oyun tarzı ile bu ekibin bir parçası olamayan oyuncular var.

Sait hoca bu müsabaka daki en doğru kararının 61. Dakikada iki oyuncu değişikliğini aynı anda kullanarak yapmıştır. Bu kadar formda bir Melih ile oyuna başlamamak Özgürcan ve Gıudo’ yu kulübede oturtup, altmış dakika rakibin orta alan hakimiyetini izlemek kafalarda soru işareti yaratsa da ‘’ zararın neresinden dönülürse kârdır ‘’ atasözünü Sait hoca hatırlamış olacak ki ! Oyuna tam yerinde ve zamanında doğru iki tercih ile müdahale etmiştir. Oyuna girer girmez farkını, kalitesini mücadele hırsını oyuna yansıtan Melih bence müsabakanın adamı olmayı hak etmiştir. İler ki müsabakalarda böyle bariz sıkıntılar çekmemek için bence oyuncu tercihleri gözden geçirilmeli formayı ‘’ haktan değil ‘’ hâk eden giymelidir.

Gençlerbirliği müsabakasının liderlik ve yenilmezlik için ayrı bir önem ve değer kazandığı unutulmamalı kesinlik ile ayrı bir ciddiyet ve strateji içinde hazırlanılmalıdır. Kendi saha ve seyircimiz önünde mutlak galibiyet için tüm camia olarak kenetlenilmelidir.

Gençlerbirliği müsabakasında tüm tribün yasağının kalkacağı da unutulmamalı tüm taraftar tribünlere çağırılmalıdır. Bu konuda sadece yönetime değil taraftar gruplarına da büyük iş düşmekte kareyografi ve çoşkulu tezahüratlar ile Gençlerbirliği oyuncuları baskı altına alınmalıdır. Ekibimize bu müsabakada ve süper lig yolunda cani gönülden başarılar diler saygılar sunarım.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

06 Temmuz 2019 Cumartesi
Ahmet Akcan Sarıyer'de
03 Temmuz 2019 Çarşamba
Baş Komutan Giray Bulak Boluspor'da
03 Temmuz 2019 Çarşamba
Galatasaray transferde şahlandı