12 Nisan 2017 Çarşamba

Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren TFF 1.Lig’de şampiyonluğa oynayan Giresunspor’da kuruluşunun 50. Yıl dönümü görkemli törenle kutlandı.

GİRESUNSPOR 50.YAŞINDAGiresun Debboy mevkiinde yürüyüşle başlayan etkinliğe Vali Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,  Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, eski başkan Fatih Kitapçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, ASKF Giresun Şube Başkanı Mehmet Güngör, kulübün bazı eski yöneticileri ve oyuncuları ile çok sayıda taraftar katıldı.Törende konuşan Başkan Mustafa Temel Bozbağ, bu şehrin evladı ve Giresunspor’un başkanı olmaktan hep gurur duyduğunu söyleyerek; “Beşiktaş’ın duayen başkanı rahmetli Süleyman Seba ‘Bazen herkesi aldatabilirsiniz’ demişti. Giresunspor yönetimi olarak biz göreve geldiğimizden bu yana kimseyi aldatmadık. Hayal satmadık ve Giresunspor’un başını hiçbir zaman öne eğdirmedik” dedi.Başkan Bozbağ sözlerine şu şekilde devam etti: “Hep bu memleketin gerçeklerini bilerek hareket ettik. Giresunspor’da siyaset yapmadan,  sadece Giresunspor’un ve Giresun’un değerlerini ön plana çıkararak bugünlere geldik. Bundan sonra da inşallah nice 50 seneler devam edecek. Benden önce başkanlık yapan ve hayata veda eden tüm başkanlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hayatta olan tüm başkanlarıma da sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hepsinin bu kulüpte büyük emeği var.  50 yıl kolay değil. 50 senenin son beş senesinde görev yapıyorum ve hep birlikte çektiğimiz zorluklar ortada. Benden önceki başkanlar, bizden önceki yönetimler de elini taşın altına koydular. Yapabildiler, yapamadılar önemli değil. Ben göreve geldiğimde ‘Arkadaşlarımla bir yola çıkıyorum. Bu memleketin insanlarının önünde bizim başımızı ve bu armayı öne eğdirme Allah’ım’ dedim.  Çok şükür hep birlikte bunları başardık. Bugün başımız dik, alnımız açık. 18 takımdan borcu olmayan 3 takımdan biriyiz. Bunu hep beraber başardık. Başarmaya da devam edeceğiz. Bu kulübün başkanı, bu şehrin evladı olmaktan her zaman gurur duydum.”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresunspor'a sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Aksu; “Bizim için Giresunspor’un yeri bambaşkadır. Söz konusu Giresunspor olduğunda tüm siyasi partiler elinden geleni yapıyor.  Bu 50 yıl kolay oluşmadı. Bu yarım asırda bu yönetimin de, daha önceki yönetimlerin de herkesin emeği ve gözyaşı var. Bu şehirde her insanımızın Giresunsporumuz’un üzerinde emeği vardır. Giresunspor birçok başarılara imza atmıştır.  İnşallah bu sene Süper Lige çıkarız.  Giresunspor’a sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresunspor'u Süper Ligde görmek istediklerini dile getirdi.

Yeşil-beyazlı kulübün 50. Kuruluş yıldönümü kutlamaları törenine katılan Vali Hasan Karahan, yaptığı kısa konuşmada;  “Bu taraftara, bu şehre 50. Yılda inşallah şampiyonluk yakışır. Giresunspor’u Süper Ligde görmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

17 Şubat 2019 Pazar
Afyonspor-Giresunspor: 3-2
17 Şubat 2019 Pazar
Adanaspor-İstanbulspor: 1-1
17 Şubat 2019 Pazar
Osmanlıspor-K.Karabükspor: 3-0
17 Şubat 2019 Pazar
Kayserispor-Göztepe: 2-1