09 Mart 2018 Cuma

Gümüşhane Gençlik Merkezi Kariyer Buluşmaları etkinlikleri kapsamında Gümüşhanespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar’ı gençler ile buluşturdu…

GÜVENÇ KURTAR GENÇLERLE BULUŞTU

Yoğun katılımın olduğu etkinliğe Kurtar’ın yanı sıra Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Gümüşhane Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, Şube Müdürü Selahattin Taş, Gümüşhanespor Yardımcı Antrenörü Sezgin Köprülü ve gençler katıldı.

Samimi bir ortamda keyifli geçen buluşmanın açılışında konuşan Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan futbol hayatı boyunca hayatı boyunca marka olmuş hem futbolcu, hem de antrenör olarak marka olmuş bir ismi gençlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Önemli Bir Buluşma Bu”

Bazen insanı kaderin bir yerlere getirdiğini, bazen de insanın kaderini kovaladığını dile getiren Aslan, “Sonuç olarak bakıldığında istemeden hiçbir şey olmuyor. Güvenç hocam hayatında sporun futbol ayağını tercih etmeseydi, Hukuk fakültesinden ayrılıp İktisadi İdari Bilimler Fakültesine geçmeseydi belki hayat onu başka alanlara götürebilirdi. Kaderin bir tecellisi olarak sporun, futbolun içerisinde kalan hocamız elde ettiği kariyer ile birlikte Tüm Türkiye’de Güvenç denildiğinde ardından Kurtar soyadının getirildiği bir seviyeye geldi. Rehber olması açısından hayatından kesitler aktaracak olan hocamızın söylemleri beklide önümüzü aydınlatacaktır. Bu anlamda önemli olduğunu düşündüğüm bir buluşma bu” dedi.

“Futbola Kırklareli’nde Başladım”

Gençler ile bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu kaydeden Güvenç Kurtar ise futbola nasıl başladığını anlatarak başladığı konuşmasında, “Çok ders çalışırdım ancak bulduğum her fırsatta da akşama kadar futbol oynardım. Amatör olarak Kırklareli’nde başladığım futbol hayatıma, bir sakatlık nedeniyle İstanbul’da devam etti. İstanbul’da Nişantaşı takımında oynarken Beşiktaş’tan transfer teklifi geldi ve böylece futbol hayatım başladı. Çok çalıştım, özel beslenme programları uyguladım” diye konuştu.

“Bursaspor Beni Kaçırdı”

Hayatındaki en büyük pişmanlıklardan birisinin kazandığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ayrılmak olduğunu dile getiren Kurtar, “Daha sonra aynı üniversitede iktisat bölümünü kazandım. Amatör olarak Beşiktaş ile Mersin’e gittim. Dönüşte Bursaspor beni kaçırdı. Sonuç olarak kariyer başlangıcım bu şekilde oldu. Futbol hayatımı bitirdikten sonra bir süre kararsız kaldım. Hatta bir firmanın spor bölümünde yöneticilik yapma durumum olmuştu. Ancak sonra Darıca Gençlerbirliği takımı ile 3 lig’de antrenörlüğe başlamış oldum” dedi.

“Susmayı Yıllar Sonra Öğrendim”

Hayatının her döneminde en iyisi olmak için gayret gösterdiğini anlatan Kurtar, “Benim size önerim her ne şartta olursa olsun kitap okumanız. Okuyarak istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz. Ben bu kitabı gençliğimde okumuş olsaydım şimdi çok daha iyi yerlerde olabilirdim. Yıllar sonra bu kitaptan öğrendiğim susmayı, daha önce öğrenebilmiş olsaydım kavga ettiğim başkanlar ile kavga etmez şu anda da çok daha iyi yerlerde olurdum. Sonuç olarak; Kitap okumak, kitap okumak, kitap okumak.” ifadelerini kullandı.

“Akıllarında Kalan Soruları Sordular”

Etkinlikle ilgili bilgi veren Gümüşhane Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, Kariyer Buluşmaları kapsamında Gümüşhanespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar’ın tecrübelerini gençlere aktardığını kaydederek, “Genç kardeşlerimizin yoğun ilgisi vardı. Tecrübeli hocamız hayatından kesitler aktararak gençlerimizin gelecek planlarında nelerin olması, nelerin olmaması gerektiğini anlattı. Gençlerimiz de akıllarında kalan soruları birinci ağızdan ve her yönüyle futbol camiasının önde gelen isminden öğrenme şansı yakaladı” dedi.


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi