09 Kasım 2018 Cuma

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hagi mi Alex mi?, Messi mi Ronaldo mu?, lakabı neden 'şeytan'? Sorularına yanıt verdi.

ALEX Mİ HAGİ Mİ?

Türkiye Ligi'nde Alex, Avrupa takımlarında ise Hagi. Alex'in Türkiye'de yaptığı çok büyük işler var. Fenerbahçe'ye gelen en iyi yabancı futbolcu. Hagi'nin de Galatasaray'a çok büyük hizmetleri var.MESSİ Mİ RONALDO MU?

Ronaldo ve Messi yüz yıl sonra dahi hatırlanacak. Ronaldo yetenekli doğmuş ve çalışarak dünyanın en iyilerinden bir tanesi olmuş. Messi, annesinden futbolcu olarak doğmuş. İkisini de kıyaslamak haksızlık ancak benim gözümle gördüğüm en büyük oyuncu Maradona. Sonrasında Messi, Brezilyalı Ronaldo ve Cristiano Ronaldo geliyor.

 

RIDVAN DİLMEN’İN LAKABI NEDEN ŞEYTAN?

Bu sorunun sorulması iyi oldu. Bu şeytan işinden nefret ediyorum. Muğlaspor Teknik Direktörü rahmetli Kemal Dirikan, Nazilli'de beni keşfetmiş ve yun içerisindeki zekâmdan dolayı 'Şeytan gibi' demişti. Tabii ki Allah'ın sevmediği bir ismi benim sevmem mümkün değil. Futbolcuyken 'Rıdvan buraya' dedikleri zaman gidiyordum, 'Şeytan buraya' dedikleri zaman bakmıyordum.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

06 Temmuz 2019 Cumartesi
Ahmet Akcan Sarıyer'de
03 Temmuz 2019 Çarşamba
Baş Komutan Giray Bulak Boluspor'da
03 Temmuz 2019 Çarşamba
Galatasaray transferde şahlandı