26 Mart 2017 Pazar

Galatasaray'da yurtdışına kaçan FETÖ'cü eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliğinden ihracının oy çoğunluyla
reddedilmesinin yankıları sürüyor…

HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF ERDEM ÜYELİKTEN İHRAC EDİLDİ

Galatasaray, kulüpten ihraçları reddedilen FETÖ'cü Hakan Şükür ve Arif Erdem için hükümetten gelen tepkiler sonrasında ikiliyi 'aidat ödemedikleri' gerekçesiyle kulüpten atacak.

 

HÜKÜMET KANADINDAN TEPKİ ÇEKMİŞTİ
 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere, özellikle siyasi camianın tepkisini çeken Sarı-Kırmızılılar'da yönetim olağanüstü toplanma kararı aldı. Bu acil durum toplantısında iki ismin üyelikten ihracı için alternatifler masaya yatırıldı.

AİDAT YATIRMAMALARINI KULLANACAKLAR

 

Tüzüğü detaylı bir şekilde inceleyen yönetim kurulu, genel kurulun toplanmasına gerek kalmadan, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in üyeliklerini düşürecek o maddeyi ortaya çıkardı. Galatasaray Tüzüğü gereği, üyelik aidatlarını 6 yıl ödemeyen kişiler, üyelikten ihraç edilemese de, bu kişilerin üyeliği sonlandırılabiliyor. Bu maddeyi koz olarak kullanacak yönetim, genel kurulun ihraç edilmemesi yönünde oy kullandığı Hakan Şükür ve Arif Erdem'i kulüpten uzaklaştıracak.
 

3 BİN KİŞİ DAHA GİDEBİLİR
 

Öte yandan tıpkı Hakan Şükür ve Arif Erdem gibi 6 yıldır aidatlarını ödemeyen yaklaşık 3 bin kişinin olduğu tahmin ediliyor. Yönetim kurulunun bu madde üzerinden Şükür ve Erdem'i kulüpten uzaklaştırması halinde bu 3 bin kişi de aynı tehlikeyle karşı karşıya kalabilir.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER