11 Ekim 2018 Perşembe

KAÇAN GENÇLERİ KOVALAYAN BOLULULAR

Ligin sekizinci haftasında tribün yasağının kısmen bitmesine rağmen kendi saha ve seyircisi önünde Giresunspor müsabakasına çıkan Boluspor da ilk olarak taraftarın desteği ve coşkusu alkışı hak etmiştir.

Müsabaka boyunca inanmış , hırs ve kazanma arzusu en yüksek seviyede olan bir Boluspor izledik. Müsabakanın ilk devresi o kadar hızlı oynandı ki, iki takım oyuncuları da bir hayli efor sarfettiler. Boluspor ilk yarı gerçekten etkili bir oyun sergiledi. Duran topta golü bulan ekibimizde Akubueze muhteşem bir frikik golüne imza attı.

Müsabaka boyunca topu ayağında tutan rakibi yıpratan Akubueze bu oyunu ile alkışı hak edenler arasında yerini aldı. Girdiği net fırsatları gol ile neticelendiremeyen Özgürcan Özcan ise çok çalışmasına istemesine karşın o aradığı istediği golü bir türlü bulamamdı. Müsabakanın ikinci devresinin 73 Dakikasında yerini Etoundi’ye bırakan Özgürcan ‘’ oyunun son bölümlerinde oyunda kalsa skoru tayin edecek golü bulabilirmiydi ? ‘’ diye kafalarda soru işareti bırakmadı dersek yanılmayız. Ümit Kurt da savunmada ve ileri uçta ayakta kalabilen, bir forvet oyuncusu gibi adeta gol koklayan oyun tarzı ile işte budur dedirtmiştir.

Bu hafta yine bir başka dikkat çeken oyuncu olan Hayrullah Bilazer yaptığı bindirmeler ve sağ kantı verimli kullanması ile hazır olduğunu göstermiştir. İshak , Guıdo ve Uğur Akdemir’in yokluğunu çok aramayan Boluspor , uyumu ve ritmi yakalayan kadro yapısı ile sıralamadaki yerinin tesadüf olmadığını ispatlar gibiydi. Müsabakanın hakemi müsabaka sonunda taraftarın protestosuna maruz kalsa da , skora ve oyuna tesir edecek taraflı bir karar vermediği aşikardır. Müsabakanın ikinci devresinde oyuna sonradan dahil olan İ. Haktan, Bilal Sepahi ve Etoundi , kendilerin den beklenen oyunu ve skoru lehimize çevirecek performansı gösteremedikleri , gibi takımın uyumuna ayak uyduramadıkları hazır olmadıkları da gözlerden kaçmamıştır.

Sait hoca Özgürcan ve Melih’i oyunun son bölümlerinde oyunda tutsa skor’u lehine çevirebileceği pozisyonları ve golü bulabileceğini düşünenlerdenim. Ancak her şeye rağmen ilerisi için umut veren bir Boluspor izlemek tüm camiayı sevindirmiştir. Rakibimiz Gençlerbirliği’nin de bu haftayı kayıpsız kapattığı ve ligin onuncu haftasında Bolu da oynanacak olan Boluspor – Gençlerbirliği müsabakasının da büyük önem kazandığı unutulmamalıdır.

Lige verilen milli arayı en iyi şekilde değerlendirmek ,Balıkesirspor deplasmanından ve Gençlerbirliği müsabakasından mutlak üç puan ile dönmek, lig deki ilk kesin virajı kayıpsız atlatmak anlamına gelmektedir. Bu manada kaçan Gençleri kovalayan Bolulular olarak inşallah Bolu şehir stadında yakalarız der saygılar sunarım.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Mayıs 2019 Cumartesi
Çorumspor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Ergene Velimeşespor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Vanspor 2.Lig'de
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Başakşehir ilk transferini yaptı