22 Nisan 2017 Cumartesi

Süper Lig'in 28. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği'ne 2-1 yenilen Kayserispor'da Sergen Yalçın şoku yaşanıyor.


SERGEN YALÇIN İSTİFA ETTİ

Kayserispor Teknik Direktörü Sergen Yalçın maç sonrası yaptığı açıklamada istifa ettiğini açıkladı.

Sergen Yalçın: "Hataları çözemedik"

Ligin son haftalarında sürekli bireysel hatalardan yakınan ve oyuncularını kamuoyu önüne atan genç teknik adam Sergen Yalçın, Gençlerbirliği yenilgisi sonrasında istifa ettiği açıkladı. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Sergen Yalçın, "Yediğimiz goller çok basit bireysel hatalardan geldi. Haftalarca bireysel hataları anlattık. Ama çözemedik. Bu seviyede olmaması gereken hatalar. Ama olumlu anlamda da çok bir şey yapmadık" dedi.

Sergen Yalçın:  "Bu kadar da olmaz.." Takımın ciddi derecede düşüşte olduğunu ve bunun önüne geçemediklerini söyleyen Teknik Direktör Sergen Yalçın, "İnanılmaz düşüş içerisindeyiz. İstek, arzu, enerji tamamen dibe vurmuş durumda. Bazı şeyleri düzeltmek için çok çaba sarfettik. Antrenman saatlerini, sistemini değiştirdik. Ama yine düzeltemedik. Futbolda bu kadar düşüş olmamalı. Bu çok enteresan. Düşüş bekliyordum ama bu kadar dibe vuracağımızı düşünmemiştim. Hem mental hem fizik olarak kopmaları şaşırtıcı" yorumu yaptı.


Sergen Yalçın: ‘’Kayserispor’daki Görevimden İstifa Ediyorum’’


Kayserispor'da ekonomik krizin devam ettiğini ve ödemeler konusunda sıkıntı yaşandığını da söyleyen Sergen Yalçın, "Yönetim Kurulu ile de görüştüm. Bazı şeyler çözülemedi. Bazı oyuncuların bizimle devam etmemesini istedim. Tabi bunlar olurken teknik heyet olarak biz de konsantrasyonumuzu kaybettik. Takımımızın konsantrasyonunu da koruyamadık. Bunun için Kayserispor'daki görevimden istifa ediyoruz. Kalan haftalarda bu takımın yeniden kendine gelmesi ve hedefine ulaşması adına bu kararı aldık" açıklaması yaptı. 
Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

14 Şubat 2019 Perşembe
Denizlispor'da şok istifa
14 Şubat 2019 Perşembe
Altay seri galibiyetler peşinde