05 Kasım 2018 Pazartesi

ORTAK OLUŞ

Fenerbahçe’nin defansif oyunu ilk plan olarak anlaşılabilirdi. Takım boyu bu kadar kolay uzayan bir takımın 2. bölgeye kadar bekleyebilir. Ancak 2. bölgedede baskı yapamayışı... Bu oyun Galatasaray’ın işine geldi. Fernando’nun yokluğunda oyun kurmada ve alan boşaltmada zorlanabilirlerdi. Hiç zorlanmadılar. Ellerini kollarını sallayarak rakip alana geçtiler. Sonra da iyi bir baskıyla Fenerbahçe’nin aradığı kontraları engelledi. Konuk ekip orta saha doğru pas yapıp baskıyı aşamadı. Çıkabildiklerinde ise Benzia sürekli şut deneyerek akınları kötü bitirdi. Galatasaray 2. topları Belhanda, Ndiaye, Donk üçlüsü aldı. Penaltıdan sonra Fenerbahçe Galatasaray’ın yumuaşk karnına oynamaya başladı. Bu kez oyunu kurdurtmamak için stoperler ve Donk Ndiaye ikilisine baskı yaptılar. Galatasaray çıkamadı. Bir maçın bu kadar ev sahibine dönmüşken moral olarak yıkılmış rakibin maça ortak oluşu kolay görülür bir durum değildir.

 

Gecenin sorusu

 

Bu sezonki Fenerbahçe başka hangi rakibe karşı böyle geri dönüş yapabilir? Büyük Derbi’nin büyüsü bu.

 

Maçın yıldızı

 

Duran toplarda Fenerbahçe stoperlerine hava toplarında üstünlük sağlayan Sinan ve Valbuena’nın ikinci yarıdaki başkaldırışı. Yıldız seviyesinde olmasa da maçta farkı yaratan onlardı.

 

Maçın olayı

 

Fenerbahçe’nin tam savunma mantığıyla çıkıp rakibe verdiği hava topları ve tabii yine Fenerbahçe’nin moral ve skor olarak bitmişken oyuna dönüşü. Kabul etmek lazım ki Galatasaray’ın anlaşılmaz şekide çözülen orta sahası da buna neden oldu.

 

Kısa mesaj

 

İlk 67 dakikadaki oyundan sonra maçın bu skora dönüşü ancak Büyük Derbide olur.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

21 Nisan 2019 Pazar
Şampiyon Bayburtspor
21 Nisan 2019 Pazar
Bucaspor amatöre düştü
21 Nisan 2019 Pazar
Afjet Afyonspor-Altınordu: 1-3