14 Ocak 2018 Pazar

Sarı-lacivertlilere büyük beklentilerle gelen ancak tam anlamıyla hayel kırıklığı yaratan Robin van Persie, ülkesine döner ayak yine Fenerbahçe''nin başına kabus oldu...

ROBİN VAN PERSİE GİTTİ AMA DERDİ BİTMEDİ


Fenerbahçe'den ayrılıp Feyenoord'un yolunu tutan Van Persie'nin 2.5 milyon euroluk maaşının 1.5 milyon eurosunu sarı-lacivertli ekip ödeyecek.


FENERBAHÇE PARA ÖDEMEYE DEVAM EDECEK

Sarı-lacivertli ekip Van Persie'yi gönderse de maaşından kurtulamadı. İkinci yarıdaki 2.5 milyon euroluk kalan maaşının 1.5 milyon eurosunu Fenerbahçe’nin vereceği Van Persie için Feyenoord maaş olarak sezonun kalan kısmında sadece 1 milyon euro ödeyecek.

Fenerbahçe Van Persie için Manchester United’a 6.6 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerak transfer ettiği oyuncudan hayel kırıklığına uğradı.

2.5 yıllık süreçte her yaptığı hareket olay olan, düşük performansı ve sık sık sakatlanması sebebiyle taraftarların büyük tepkisini çeken Van Persie'nin kulübe maliyeti yaklaşık olarak 21.1 milyon euro oldu. 

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve Feyenoord'la el sıkışan 34 yaşındaki oyuncu, sarı-lacivertlilerde yer aldığı dönemde yıllık 5 milyon eurodan toplamda 12.5 milyon euro, maç başı bonusu olarak da yaklaşık 2 milyon euro kazandı.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi