17 Şubat 2018 Cumartesi

22. haftanın açılış maçında Konyaspor ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş sahaya kazanmak için çıktıklarını, aldıkları sonuçtan dolayı üzgün olduklarını söyledi…
 

ALDIĞIMIZ SONUÇTAN DOLAYI ÜZGÜNÜZ
 

Oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu ifade eden Güneş, şunları kaydetti:

"İlk yarının son 10 dakikasına kadar kontrol bizdeydi. İkinci yarıda gol yiyene kadar hakimiyet bizdeydi. Özellikle ikinci yarı olaylar, futbol dışına çıktı. Pepe'nin sarı kartı da diğer sarı kart da, Talisca'yı da olumsuz etkiledi, diğer oyuncularımızı da etkiledi. Oyun, algı operasyonu içerisinde başka boyuta gitti. Burada bizim hatamız da var. Çünkü hiçbir şeye sinirlenmeden oynayacağız. Enerjimizi, gücümüzü artıracağız ve sinirlerimizi atacağız. Oyunun kontrolü elimizde olmasına rağmen düşündüğümüz oyunu sahaya yansıtamadık. Oyun hakimiyeti bizde ama disiplinli ve görerek oynama düşüncemiz tamamen dağıldı. Hem oyun hem de pozisyon üstünlüğümüze rağmen 3 puan kazanmamız gerekirken 1 puan kazanmak isteyen takımın başarılı olduğu, bizim de 2 puan ve 2 oyuncu kaybettiğimiz maç. Üzgünüz, çok rahat kazanacağımız hatta farklı kazanacağımız maçta beklenmeyen şekilde 2 puan kaybettik."

Şenol Güneş’ten Hakem Alper Ulusoy değerlendirmesi

 

Maçın hakemi Alper Ulusoy'la ilgili soruya Güneş, "Bizim hatamız. Hakem hata yapabilir. Hakem kötü niyetli olabilir. Onu değiştiremeyeceğimize göre onu kabullenip oynamamız gereken bir maçtı. 2 puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Gol vermek, aut vermek, seyirci bağırdığında karar vermek bunlar bizim karar vereceğimiz, bizim işimiz değil, yetkililerin işi. Bunlar bizim dışımızda. Biz 2 puan kaybetmemizi hakeme bağlamak istemiyoruz." yanıtını verdi.
 

Bir basın mensubunun, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın geçen haftalarda hakem Alper Ulusoy ile ilgili açıklamalarını hatırlatması üzerine Güneş, şunları söyledi:

"Onunla ilgili bir şey söyleyecek halim yok. Hakemle ilgili muhakeme yaparak maçın sonucunu ona bağlamak istemiyorum. Türkiye'de algı operasyonunu ben yapmıyorum. Oluşturmuyorum. Seyirci baskısıyla verilen kararları ben yapmıyorum. Ben sadece bu şartlara rağmen oyuncularımın daha iyi olmasını bekliyorum. Onu da oyuncularıma söyledim. Hakemi konuşarak enerjimizi harcamak yerine işimizi iyi yaparak daha güçlü olacağız. Diğerleri zaten konuşulan şeyler, ben konuşmak istemiyorum. Olumsuz konuşanların ceza almadığı bir düzeni konuşursam, ben kapatıyorum. Ben kendimi saha içinde tutmak istiyorum. Bundan sonra da öyle olacak. Ne olursa olsun, bize her türlü olumsuzluk da olsa, daha önce de oldu ben konuşmak istemiyorum. Cezalarla ilgili, hakemlerle ilgili konuşmamızın bize 2 puanı geri getirmeyeceğini biliyoruz. Biz iyi takım olduğumuzu düşünüyoruz. Oyuncularımızın da iyi olduğunu düşünüyoruz ancak puan kaybediyoruz. Aldığımız puanları da hakemlerle aldığımızı söylüyorlar. Ben diyenlere ne söyleyeyim."

 

Bir basın mensubunun "Maçtan sonra Mehmet Özdilek'i hakeme doğru 'Tebrik et' diyerek itmeniz doğru bir davranış mı?" sorusuna ise Güneş, şu cevabı verdi:

"O pozisyonla ilgili oyuncularımı geri alıp, 'Hayır gitmeyin, Konyaspor’lular tebrik etsin' diye gittim. Ne var bunda? Siz ne anlıyorsunuz bunda. Ben kendi oyuncularımızı aldım. Oyuncularım gidip bir daha mı kart görsün? İşte Türkiye bu. Bunları böyle yönetiyorlar, yönlendiriyorlar bu tipleri. Lütfen susarmısınız. Siz bana bir karar veriyorsunuz, soru sormuyorsunuz. Sizin yaptığınız doğru değil, şık değil, saygısızlık yapıyorsunuz. Siz bana neden gittiniz diye sorarsınız. Öyle bir kanaat getirip de bana soru soramazsınız. Saygısızlık olur. Kapatırmısınız".


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi