03 Kasım 2017 Cuma

TFPK (Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu), Trabzonsporlu oyuncu Olcay Şahan ile Galatasaray'ın futbolcusu Sofiane Feghouli'ye üçer maç ceza verdi.

FEGHOULİ VE OLCAY’IN CEZASI BELLİ OLDU

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre kurul, Süper Lig'in 10. haftasında Trabzonspor ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmada kırmızı kart gören Olcay Şahan ile Feghouli'nin üçer maç men cezası almasını kararlaştırdı.Her iki oyuncu, ayrıca 13'er bin lira para cezası aldı.

Aynı maçta kırmızı kart gören ve ihraç sonrasında müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Galatasaraylı oyuncu Papa Alioune Ndiaye'ye ise disiplin ihlalinin unsurlarının oluşmaması nedeniyle ceza tayinine yer olmadığı yönünde karar verildi.

Trabzonspor, taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 30 bin lira para cezası aldı.

Taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bordo-mavili takımın ev sahibi olarak yapacağı karşılaşmada Doğu Alt J, Kuzey Kale Arkası Alt J ve Güney Kale Arkası Alt J bloklarındaki seyircilerinin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının blokesi kararlaştırıldı.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2019 Pazar
Beşiktaş başkanını seçti
12 Mayıs 2019 Pazar
Emre Akbaba en az 10 ay sahada yok
12 Mayıs 2019 Pazar
Ali Koç : Futbolun kara gecesi