02 Temmuz 2017 Pazar

Denizlispor, teknik direktör arayışını tamamladı.Daha önce Yeşil-Siyahlı kulüpte futbol oynayan kaptanlık ve teknik direktörlük yapan Yusuf Şimşek, yeniden yuvaya döndü.

YUSUF ŞİMŞEK YENİDEN YUVAYA DÖNDÜ

TFF 1.Lig ekiplerinden Denizlispor, teknik direktör arayışlarının ardından takımın eski futbolcusu ve daha önce teknik direktörlüğünü de yapan Yusuf Şimşek'le bir 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

  Denizlispor Haluk Ulusoy Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Kulüp Başkanı Mustafa Üstek, Teknik Direktör Yusuf Şimşek, Denizlispor Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat ve basın mensupları katıldı.

 

"Denizlispor'u layık olduğu yere getireceğiz"

 

Denizlispor'un büyük bir camia olduğunu ve burada yeniden görev almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yusuf Şimşek, hangi takıma ve kulübü gittiyse altında bir Denizlispor formasını bulundurduğunu söyledi. Şimşek, “Ben burada hoca olarak, çalışırım veya çalışmam ama ben her zaman Denizlispor’un yanındayım. Beni seçmelerindeki en büyük avantaj ben hem teknik direktör hem de Denizlispor taraftarıydım. Onun için bir şevkle daha fazla, daha fazla hırsla çalışacağız. Tek başımıza bir hiçiz, yönetim, taraftar, futbolcular hep birlikte Denizlispor’u layık olduğu yere getireceğiz. Ben inanıyorum, bize ve futbolcu kardeşlerimize sadece çalışmak kalıyor, birlik beraberlik içinde kalmak kalıyor. Bunu yapabilecek güçteyiz” dedi.

 

1996 yılında bu kulübe geldiğinden beri bu camianın büyük bir camia olduğunu söyleyen Şimşek, hedeflerinin ise kulübü bir üst lige çıkarmak olduğunu kaydetti.

 

"Ben futbolcu kardeşlerime güveniyorum"

 

 Transfer ile ilgili konuşan Şimşek, şimdiden büyük hedeflerin koyulmasının doğru olmayacağını söyledi. Şimşek, “Transfer yasağımız var ama elimizdeki mevcut kadro iyi bir kadro, büyük bir çoğunluğuyla anlaşıldığını söylendi. Birkaç kişi kaldı, inşallah onlarla da anlaşıp yolumuza devam edeceğiz. Ben futbolcu kardeşlerime güveniyorum, ellerinden gelenin bir fazlasını yapacaklar” diye konuştu.

 

Şimşek, önümüzdeki ayın ikisinden itibaren teknik direktörlük lisansını alacağını söyledi.

 

Üstek: "Denizlispor'u başarılı noktalara taşıyacağına inanıyoruz"

 

 Başkan Mustafa Üstek ise Yusuf Şimşek'in Denizlispor'a uzun yıllar her alanda hizmet verdiğini belirterek, "Yusuf Şimşek'le yaptığımız görüşmelerde her konuda anlaştık. Kendisi 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalayacak. Denizlispor'u başarılı noktalara taşıyacağına inanıyoruz" diye konuştu.

 

 Sözleşme imzalayan Yusuf Şimşek'in teknik ekibinde ise çoğu Denizlispor'da futbol oynamış Gökhan Kılavaz, Şaban Özdeş, Burak Özsaraç ve kaleci antrenörü Aydın Gençer yer alıyor.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

14 Şubat 2019 Perşembe
Denizlispor'da şok istifa
14 Şubat 2019 Perşembe
Altay seri galibiyetler peşinde