20 Mart 2019 Çarşamba

Hıncal Uluç, Galatasaray’ın Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Bursaspor'u 3-2 mağlup ettiği karşılaşma ve VAR kararlarıyla ilgili çok sert değerlendirmelerde bulundu…
 

ULUÇ’TAN SERT TEPKİ

Usta Gazeteci Hıncal Uluç, Bursaspor-Galatasaray maçı üzerinden VAR sistemiyle ilgili çok sert yorumlar yaptı. İşte Uluç'un o değerlendirmeleri ;

"Bu kadar aleni olmaz ya!"

 

"Bir sahtekarlıktır dönüyor ve gidiyor. Hakemlerin hatalarını bir nebze olsun düzeltsin diye, o ümitle getirilmiş VAR sistemini hakemlerden beter bir iğrençlikle kullanmaya başladık. Bugün maçların kaderini ne sahadaki oyuncular ne kenardaki teknik direktörler tayin etmiyor, kimse kimseyi kandırmasın! Sahadaki ve VAR'daki hakem işi bitiriyorlar. Ayıptır, bu kadar aleni olmaz ya! Bir maçta iki tane penaltı pozisyonu var, ikisini de hakem görmüyor. VAR birinde çağırıyor, öbüründe çağırmıyor."
 

"Bir araya gelin, toplanın ve deyin ki..."
 

"Biz uygulamayı berbat ettik ve artık bu kadar kısa sürede düzelmesine imkan yok. Bu ayrıcalıklı 5'ler var ya... Onların dışında kalan 13 tane Süper Lig kulübü... Bir araya gelin, toplanın ve deyin ki 'Biz bu maskesiz beşlerin figüranı değiliz. Bu VAR sistemi böyle kullanılıyorsa biz yokuz.'"

"Bursaspor'un puanı çalındı"
 

"Galatasaray maçında resmen Bursaspor'un puanı çalındı. Galatasaraylı olarak korkmadan ve çekinmeden söylüyorum. Bursaspor o puanla küme düşerse ne olacak? Belhanda'nın pozisyonunda çağıracaksın VAR'a. Aynı hakem, Emre'nin pozisyonunda çağırmayacak. Emre'nin ikinci sarıdan kırmızısı gargaraya gelecek. Ondan sonra 'Fatih Terimli Galatasaray'ın muhteşem dönüşü' Maçı döndüren VAR. Belhanda'ya yapılan hareket penaltı itirazım yok ama mesele şu: İşine gelene gel bak, işine gelene 'gel bak' yok."
 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı