30 Eylül 2019 Pazartesi

2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Gümüşhanespor’da futbolcular kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirten ortak bir açıklama yaptılar…

GÜMÜŞHANESPOR’DA NELER OLUYOR ?

 

Mevcut başkan Yunus Emre Durmuş’un geçmiş alacaklara yönelik verdiği çeklerin karşılıksız olduğunu belirten futbolcular, arkadaşlarının savcılık tarafından gözaltına alınmasına kadar giden olayların örtbas edildiğini söylediler. 8-9 aydır para alamadıklarını belirten futbolcular sıkıntıların bir an önce giderilmesini istediler.

Gümüşhanespor’lu futbolcular yaptığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

Geçen sezondan beri süre gelen ve ayrıca bu sezon başından beri yaşadığımız olumsuzluklara rağmen bu güne kadar suskunluğumuzu bozmadık. Ama gerek bize yapılan açıklamalar, sözler ve şartların hiçbirinin yerine getirilmemesi yüzünden mağduriyetimizin artık son raddeye gelmesinden dolayı, bugün bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Mevcut Başkan Yunus Emre Durmuş Gümüşhanespor kulübünün maddi durumunu bilmesine, rağmen, devralmasının ardından, geçmiş alacaklara mahsuben verilen şirket ve şahıs çeklerinin hepsinin sahte çıkması, bunun yanında futbolcu arkadaşımızın savcılık tarafından gözaltına alınmasına kadar giden yolda, yönetimin sessiz kalıp bu olayı örtbas etmesi ve ettirmesi. Biz buna rağmen savcılığa gitmeyip suç duyurusunda bulunmadık, bunun üzerine yapılan toplantıda en kısa vadede alacaklarımızın ödenmesi üzerine defalarca verilen sözlerin hala yerine getirilmemesi, artık bizi bu açıklamayı yapmaya itmiştir.

Biz futbolcular olarak hala bu takımı yalnız bırakmayıp, elimizden geldiğince terimizin son damlasına kadar mücadeleye devam ediyoruz. Kimimize haciz, kimimize icra, evli arkadaşlarımızın evine 8-9 aydır para götüremeyişi ve buna rağmen kazanılan maç primlerinin bile ödenmeyişi bardağı taşıran son damla olmuştur. Bizim tek gelir kaynağımız ve evimize ekmek götürdüğümüz işimiz olan futboldan alın terimizin karşılığını hiçbir şekilde alamadığımız ve bunun sorumlularının hala başımızda olduğu bu süreçte, kendimizi hala önümüzdeki maçlara en zor şartlarda konsantre etmeye çalışmaktayız. Mevcut başkan Yunus Emre Durmuş tarafından yapılan toplantılarda verilen ödeme sözlerinin yapılan açıklamaların hiçbirinin inandırıcılığının artık kalmadığını ve bu sebepten dolayı futbolcular olarak mevcut başkana güvenimizin kalmadığını kamuoyuna belirtmek isteriz.

Bu açıklamayla ilgili bizim amacımız herhangi bir kişiyi karalamak değil, mağduriyetimizi en doğru şekilde dile getirmektir. Gümüşhanesporumuzun önünün açılması, gerçeklerin sizlere duyurulması, en kısa sürede sıkıntılarımızın giderilmesini temenni ederiz.

Saygılarla Gümüşhanespor futbolcuları

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı