21 Haziran 2019 Cuma

Türk futbolunun köklü çınarlarından Kocaelispor, başkanını seçti…

KOCAELİSPOR ARTIK ÜZÜLMEZ !


Kocaelispor’da mevcut başkan Bahri Yavuz kongrede aday olmazken, tek aday Kartepe eski belediye başkanı Hüseyin Üzülmez oldu. Üzülmez başkanlığa seçildi. 

Kocaelispor'da son yılların en konuşulan kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapıldı. Salonda siyasetçiler, Kocaelispor'un eski yöneticileri, taraftarlar yeşil siyah renklerle yerini aldı.  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Kocaelispor Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez, Kocaelispor eski Başkanı Serhan Gürkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coşur Filiz, MHP İl Başkanvekili İzzet Erdem, Başkan adaylığından çekilen Volkan Özön ve çok sayıda kongre üyesi katıldı. Kocaelispor’da mevcut başkan Bahri Yavuz kongrede aday olmazken, tek aday Kartepe eski belediye başkanı Hüseyin Üzülmez oldu. Üzülmez başkanlığa seçildi. Üzülmez, "Kocaelispor'u ayakta tutmak hepimizin görevi. Kocaelispor'u beyefendisi olacağı süper lige taşımak hepimizin görevidir" dedi.  


Üzülmez kongrede yaptığı konuşmada, "Bahri başkanın duygu yüklü konuşmasından sonra, beni duygulandıracak konuşmam ile başlamak istiyorum. Kocaelisporlu taraftarlar burada en yaşlısından gencine kadar 2 saattir burada. Ben de Kocaelispor taraftarlarındayım. Bugünün futbol okulu geçmişin minikler takımında Kocaelspor'da futbol oynadım. Zamanı gelmiş taşın altına elimi yönetici olarak gördüm. Bugün inşallah başkan olacağım. Bugün çok mutlu ve gururluyum. Ankara'da üniversite okuyordum. Benim üniversite yıllarımın anıları Kocaelispor ile doluydu. Benim için anı defterime: 5 yıldır giymiş olduğun yeşil siyahlı kıyafetler ile hatırlanacağımı yazmışlar. Bana Körfe Hüseyin derlerdi.  Çok uzun yılları sonra Kocaelispor'un kongresinin bu kadar fazla kalabalık olması beni ve herkesi çok sevindirdi. Kocaelispor'un kurulduğu yıldan beri başkanlık yapan, kulübe destek olan herkese teşekkür ediyorum. Onlara minnettarız. Kocaelispor siyaset üstü bir kulüptür. Siyasi partiler hizmet için araçtır. Ama Kocaelspor bizim için amaçtır. Kocaelispor'u ayakta tutmak hepimizin görevi. Kocaelispor'u beyefendisi olacağı süper lige taşımak hepimizin görevidir. Kocaelispor'u hakkettiği yere taşıyacağız.  Ülkemizi ve şehrimizi temsil edeceğim görevlerim oldu. Ancak Kocaelispor yönetimindeyken gittiğimiz her deplasmanda gördüğüm ilgiyi hiçbir yerde görmedim. Bugün burada bir söz vermek istiyorum. Bu kentin bize emanet edilen şeylere ekonomik anlamda şeffaf bir şekilde hizmet ettik. Yine öyle hizmet edeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

06 Aralık 2019 Cuma
Göztepe büyüyerek geliyor